Wycieczka do ZOO, zagadki słowne i dzwiękowe o zwięrzetach to, to co dzieci lubią najbardziej. Pan Witek zaprosił na tą wycieczkę specjalnego gościa, który pokazał dzieciom instrumenty dete blaszane
W piątek odwiedziła nasze przedszkole Agencja Szkolno - Przedszkolna LUPUS i  przeprowadziła ciekawe zajęcia z robotami. Dzieci progrowały drogę przejścia dla  robota, wybierały zakodowane owoce, warzywa i kolory.  Programowały także zwierzęta domowe i dzikie. Składały karty na planszy i zapisywały wynik. Na koniec brały udział w wyścigach i otrzymały pamiątkowy dyplom.  Zajęcia bardzo ucieszyły dzieci i zachęciły do dalszych zabaw z kodowaniem.
Ze względów bezpieczeństwa zajęcia odbyły się osobno w starszych grupach.
Interaktywny spektakl dla dzieci od początku obfitował w super niespodzianki. Dzieci spotkały kota czarodzieja a w okularach 3D oglądały przygotowania do urodzin Alicji oraz perypetie królika, którego przygody nie pozwalały zdążyć na czas. Elementy magii, występów cyrkowych, gry kolorów i humor sprawiły, że dzieci  bawiły się świetnie. A bańki mydlane i taniec był uwieńczeniem przedstawienia.
Ze względów bezpieczeństwa dzieci na spotkanie przychodziły w wyznaczonych godzinach dla danej grupy.
20-02-2021

Dzień kota

W środę obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Każda grupa świętowała ten dzień w aktywny sposób. Kocie zabawy, kocie ćwiczenia, kocie prace plastyczne. Nie zapomnieliśmy także o bohaterach tego święta - samych kotach i zbieramy karmę dla nich przy wejściu do przedszkola. Akcja trwa  do końca lutego.
Za okazane serce i wsparcie serdecznie dziękujemy:-)
Szanowni Rodzice!

Rekrutacja na nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczyna się 01.03.2021 roku i trwać będzie do 20.03.2021 roku.
Informacje szczegółowe znajdują się na stronie w zakładce "DLA RODZICÓW"

Zachęcamy do oglądania strony internetowej przedszkola a szczególnie  aktualności i działań poszczególnych grup przedszkolnych (uroczystości, wydarzenia, projekty, ciekawe zajęcia)
Dzieci z grupy V uczestniczyły w programie przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas", którego celem było zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego oraz wiedzy na temat skutków palenia papierosów. Program składał się z pięciu zajęcie warsztatowych.
Kolejne spotkanie z Panem Witkiem i jego muzycznymi inspiracjami świetnie wpisało się w tematykę karnawałową tego tygodnia.Dzieci świetnie się bawiły w rytm muzyki zaproponowanej przez Pana Witka- hity z popularnych bajek były w mig rozpoznawane przez dzieci.
10-01-2021

Karnawał

Dnia 27.01.2012 odbył się w naszym przedszkolu  Bal Karnawałowy . Ze względu na bezpieczeństwo w dobie pandemi dzieci  bawiły się  w swoich salach . Z zachowaniem rezimu sanitarnego odbyła się także  sesja zdjęciowa w wyznaczonej sali. Dzieci zabawiał DJ i nauczycielki poszczególnych grup, które organizowały ciekawe konkursy.
Wiecej zdjęć w poszczególnych grupach -zapraszamy :-)
22-12-2020

Idą Święta...

Widać je wszędzie, na ulicach , w domach, w sklepach a przede wszystkim w przedszkolu. Jak co roku przedszkolaki  mają okazję nieco wcześniej skosztować domowej roboty potrawy a  przygotowane przez nasze kochane kuchareczki - panią Gabrysię, Elę i Małgosię potrawy smakują wyśmienicie i szybko znikają z talerzy. Świąteczny obiad to coroczna tradycja pracowników PS 5 i dzieci a życzenia składane w tym dniu spełniaja się na 100%
Strona żródłowa zdjęcia
Zdrowych, szczęśliwych, pełnych radości, wiary i miłości ,
otulonych rodzinnym ciepłem
Świąt Bożego Narodzenia
oraz   Spokojnego Nowego Roku 2021
życzą
dyrektor, dzieci i personel
Przedszkola Samorządowego nr 5
Drodzy rodzice, kochani dziadkowie:-)
Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W tym roku nasze przedszkole przyłącza  się po raz kolejny do akcji i organinzuje zbiórkę artykułów szkolnych oraz  drobnych upominków dla  dzieci z polskich szkół na Białorusi - w Grodnie, Wołkowysku i Lidzie.  Wszystkie dary zostaną wysłane do Warszawy i stamtąd pojadą do miejsca docelowego.  Zbiórka trwa do końca stycznia !
Za okazane serce i hojność bardzo dziękujemy:-)

Poniedziałek 01 marca 2021

Albin, Antonia, Dawid, Aldona, Antoni, Budzisław, Eudokia, Eudoksja, Feliks, Herakles, Herkulan, Herkules, Joanna, Józef, Leon, Leona, Radosław, Switbert

Czy twoje dziecko chętnie chodzi do przedszkola?

Zobacz wyniki