Przedszkole Samorządowe nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim

14-12-2017

Kolejna filharmonia

W środę 6 grudnia odbył się kolejny koncert Filharmonii pt. „Pada śnieg”. Tym razem Pan Mietek przywiózł nam gości prosto z Meksyku. Zaprezentował nam  i omówił ludowy strój meksykanina. Mieliśmy także  okazję wysłuchać tradycyjnej muzyki meksykańskiej.
5 grudnia do naszego przedszkola po raz kolejny zawitał Pan Wiesław Pyzalski – „człowiek orkiestra”. Dlaczego Pan Wiesław nazywa siebie „człowiekiem orkiestrą”? A to, dlatego że potrafi on grać na kilku instrumentach jednocześnie! Tym razem muzyk przedstawił dzieciom koncert pt „Jesienne muzykowanie”. Wykonywał go na klasycznych instrumentach takich jak pianino czy gitara ale również na rzadko spotykanych w orkiestrze instrumentach – mini  pianinie zwanym melodyką, boom boom rurkach, kolorowych dzwoneczkach czy kazoobie kazbo (mini trąbka). Dzieci wysłuchały jesiennych piosenek, wyklaskiwały proste rytmy i pokazywały za pomocą umownych gestów gamę c-dur. Największym hitem była zagrana „Kaczka dziwaczka”, która porwała do zabawy wszystkie dzieci.
06-12-2017

Dzień Marchewki

28 listopada w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Marchewki. Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie właśnie z marchewką. Nawet nasze przedszkolaki ubrane były w tym dniu na pomarańczowo. Dzieci zapoznały się z krótką historią marchewki, poznały jej zalety i walory. Dowiedziały się jak wiele cennych witamin i składników odżywczych zawiera w sobie marchewka. W przedszkolnym jadłospisie tego dnia także królowała marchewka. Dzieci jadły ją zarówno surową jak i ugotowaną, a na koniec dnia skosztowały pyszny sok marchewkowy. Zajęciom edukacyjnym towarzyszyły gry i zabawy ruchowe, muzyczne i plastyczne czego efekty możemy podziwiać poniżej.
06-12-2017

Owocowe nutki

27 listopada nasze przedszkole odwiedził wspaniały muzyk Pan Andrzej Kozłowski z Białegostoku, którego hobby jest tworzenie instrumentów muzycznych z niemożliwych przedmiotów. Te niemożliwe przedmioty to warzywa i owoce, które możemy spotkać w każdym sklepie. Przedszkolaki na własne oczy mogły się przekonać jak powstaje trąbka z papryki, ogórka i pietruszki czy flet z marchewki. Pan Andrzej zagrał nam także na orzechu włoskim, orzechu kokosowym czy tykwie. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że te instrumenty naprawdę grały piękne melodie! Kilkoro dzieci miało okazję zagrać wspólnie z Panem Andrzejem w "owocowej orkiestrze".
W dniach 19.11 - 06.12.2017r. zapraszamy serdecznie  na wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci z piotrkowskich przedszkoli. Wystawa jest zorganizowana w Centrum Idei Ku Demokracji w Kościele Akademickim Panien Dominikanek z okazji obchodów 800 lecia naszego miasta. Nasze przedszkole reprezentują; Piotr Kujawa, Justynka Włodarczyk, Filip Zapała,Julia Jankowska.
Kolejne spotkanie teatralne mamy już za sobą. Dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w przedstawieniu z cyklu " Czytam I klasa". Ciekawy świat Wielkoludów wzbogacony został przypowiastkami z wędrownego kramu i stał się skarbnicą mądrości oraz przybliżył nas do świata z przeszłości. 
13-11-2017

Na ludowo

Kolejna filharmonia za nami. Jak to już bywa na spotkaniach z panem Mietkiem, było wesoło i bogato w zdobytą wiedzę. Nie obyło się także, bez praktycznej nauki tańca. Jak się okazało, przedszkolaki -starszaki posiadają wrodzony talent do tańca ludowego.
11 listopada to bardzo ważny dzień dla wszystkich małych i dużych Polaków. W najmłodszej grupie  zaczynamy od wiersza "Kto Ty jesteś?" i dwóch podstawowych kolorów reprezentujących nasz kraj. Dzieci chętnie słuchają opowieści nauczycielki i wykonują ciekawe polecenia. Przy okazji wczuwają się w role młodych kibiców, gdyż dzisiaj ważny mecz Polska- Urugwaj. Życzymy powodzenia i wygranej naszym zawodnikom:-)
Dzieci z grup III, IV i V zostały zaproszone do wspólnej zbawy w parku J.Poniatowskiego. Poznawały zasady i cel  segregowania odpadów. Uczestniczyły w grach, konkursach na świeżym powietrzu przy wesołej muzyce. Mogły poznać tajniki budowy domów i pobawić się w murarzy. Na koniec bawiły się z klaunem i wróciły do przedszkola z pomalowanymi twarzami oraz upominkami. Dziękujemy za świetną organizację i zbawę:-)
18-10-2017

Jaki to instrument?

Jesienne spotkanie i jesienne nastroje muzyczne obfitowały  radosnym humorem. Pan Mietek wraz z przyjacielem  prezentowali kolejne instrumenty i zachęcali dzieci do zabawy muzyką.

Sobota 16 grudnia 2017

Alina, Adelajda, Zdzisława, Ananiasz, Albina, Dyter, Deder, Tyter

Ankieta

Czy Twoje dziecko posługuje się komputerem?Zobacz wyniki