Przedszkole Samorządowe nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim

Przedszkolaki z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole na seminarium organizowanym przez WODN w Piotrkowie Trybunalskim z okazji 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Dzieci w przedstawieniu pt. „Podróż po Europie” przemieszczały się pociągiem po stolicach państw należących do UE i zapraszał tamtejsze dzieci do wspólnej zabawy.

Więcej zdjęć pod linkiem wodn 
06-12-2019

Polacy -Rodakom

Drodzy rodzice, dziadkowie,ciocie, wujkowie!

W związku ze zbliżającymi się pięknymi Świętami Bożego Narodzenia zachęcamy do udziału w akcji „Polacy -Rodakom” i przynoszenie do przedszkola książek, drobnych upominków ( artykuły szkolne) dla dzieci do polskich szkół na Białorusi - w Grodnie, Wołkowysku i Lidzie.
Wszystkie dary zostaną wysłane do Warszawy i stamtąd pojadą do miejsca docelowego.
Zbiórka trwa do końca stycznia.
Za okazane serce i hojność bardzo dziękujemy:-)
Oj,  działo się działo! Najpierw  w sali Mikołaj zostawił prezenty pod choinką , póżniej poszliśmy do MOKu na spotkanie z magikiem,  świnkami i Mikołajem w rolach głównych , a kiedy wróciliśmy kolejne prezenty czekały na nas pod choinką  od sponsora - Banku Spółdzielczego w Skierniewicach:-)
Podziękowanie dla Banku Spółdzielczego w Skierniewicach z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim  za okazaną pomoc  finansową i rzeczową  przy realizacji naszego mikołajkowego projektu :-) 
Dziękujemy za okazaną  dobroć, hojność i  życzliwość!
Dziękujemy także mamie Natalii za pomoc w szybkiej organizacji tego dnia:-)
06-12-2019

Mikołajki z MOK

Trzy świnki , które budują swoje domki są dobrze znane wszystkim dzieciom. Wilk, który bezskutecznie próbuje je zjeśc także. Dzisiaj jednak za sprawą Świętego Mikołaja zmienił się i wiele nauczył. Po bajce uzdolniona pani Justyna wprowadziła dzieci w świat zabawy i konkursów. A na koniec wystąpił dla nas magik Kuba. Przy wyjściu czekała też słodka niespodzianka od Mikołaja:-) 
Na takie przedstawienie zaproszono dzisiaj wszystkie dzieci z przedszkola. Czy  praca  Mikołaja zawsze jest łatwa?  Może ktoś mu pomaga ? A może komuś nie podobają się jego dobre zamiary i chętnie trochę poprzeszkadza? Na te i inne pytania odpowiedzieli dzisiaj nasi teatralni goście:-)

Prawdziwa historia Świętego Mikołaja
25-11-2019

Skąd my to znamy?

Czyli kolejna muzyczna audycja za nami. Dzisiaj pan Witek zaprosił gościa aż z Peru, który opowiadał nam o zwyczajach świątecznych w jego kraju. Pan Rafał  śpiewał po hiszpańsku kolędy i  pieśni wenezuelskie przygrywając  na instrumencie zwanym RONROCO.
Zaśpiewana najstarsza kolęda z 1818 r.  "Cicha noc" w obu językach przywołała już świąteczne wspomnienia :-)
21-11-2019

30 lat UNICEF

W 1989 r. światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie i przyjęli Konwencję o prawach dziecka. Nasze przedszkole dołączyło do obchodów 30 lecia tej zaszczytnej inicjatywy. Dzieci w tym dniu ubrały się na niebiesko jednocząc się z potrzebującymi dziećmi na całym świecie. Utrwaliły informacje o swoich prawach a także obowiązkach. Doceniły kraj, w którym żyją i się wychowują oraz to co otrzymują codziennie od swoich najbliższych. Wiedzą, że  zawsze warto pomagać , szczególnie najmłodszym , bezbronnym dzieciom. Jeśli my rodzice chcemy się przyczynić choć troszkę do poprawy warunków dzieci w Nigrze wpłaćmy symboliczną kwotę na podany link
Dzisiejszy konkurs miedzyprzedszkolny otwierała grupa III wierszem Cz. Janczarskiego "Co to jest Polska" oraz piosenką "Namaluję Polskę". W tym roku dzieci miały przygotować pracę plastyczną o tematyce "Polskie legendy" oraz wiersz lub piosenkę o tematyce patriotycznej. Wszystkie występy były wspaniałe , gdyż przygotowane i wykonane z sercem. Upominki i dyplomy sprawiły wiele radości i nagrodziły włożony trud w występ. 
Bardzo miłą niespodzianką uhonorował nas prezent i list z pdziękowaniami od  Prezydenta Polski  pana Andrzeja Dudy:-)
08-11-2019

Szkoła do hymnu

"– 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Nasze przedszkole również właczyło się w akcję „Szkoła do hymnu” i o symbolicznej godz. 11:11 przedszkolaki oraz cały personel wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Kolejna filharmonia i pan Witek zaprosił  do nas specjalistów w tej dziedzinie Dyzia i Kamila. Breakdance to inaczej łamany taniec. Osoba tańcząca breakdance to b-boy/biboj (mężczyzna) lub b-girl/bigerl (kobieta). Dzieci podziwiały taniec "robotów" i uczyły się od nalepszych.

Czwartek 12 grudnia 2019

Adelajda, Dagmara, Edburga, Suliwuj, Paramon, Spirydion, Aleksander, Ada, Przybysława, Maksencjusz, Joanna

Ankieta

Czy twoje dziecko ma własny telefon komórkowy?Zobacz wyniki