Przedszkole Samorządowe nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim

Kochani!
Ten  rok przedszkolny przyniósł nam wiele niespodzianek, czasem radosnych , czasem trudnych. Nowe doświadczenia, które nabyliście przydadzą się  w przyszłości. Tym z was , którzy pożegnali się z nami i od września zaczynają swą pierwszą przygodę ze szkołą - życzymy wspaniałych osiągnięć , motywacji i radości z czerpania wiedzy. Ale to za dwa miesiące! Teraz cieszcie sie słońcem, przyrodą,  pięknem naszej ojczyzny i pamiętajcie o  zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.
        Dziękujemy rodzicom za wspaniałą współpracę  i ogromny wkład podczas zdalnej edukacji. Do  zobaczenia:-)
16-06-2020

Dyżur wakacyjny

Przypominamy , iż dyżur wakcyjny w tym roku  przewidziany jest  na okres od 01. 07.2020 roku  do 31. 07. 2020 roku.

Nadal obowiązują wytyczne MEN, MZ  i GIS odnośnie przestrzegania rezimu sanitarnego.
Główne zmiany dotyczą m.in. zwiększenia liczebności grupy z 12 do 16 dzieci oraz zmniejszenia z 4 do 3 metrów kw. minimalnej przestrzeni do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali.
29-05-2020

Dzień Dziecka 2020

Pierwszego  czerwca rodzice najczęściej świętują wraz ze swoimi pociechami. Kupują im z tej okazji drobne prezenty, zabierają na przyjęcia oraz okolicznościowe imprezy. Przede wszystkim składają jednak życzenia swoim dzieciom. I my dokładamy się do nich śląc  życzenia dla Was  kochane dzieciaczki w tym radosnym dniu :-)"Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ją z radością.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i namiętności.
Żyj najpiękniej jak umiesz"


 Wszystkiego co dobre - życzy Dyrektor i personel PS 5
„Dziękuję Ci
za to, że mnie bardzo kochasz,
za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
za to, że wskazujesz drogę mi w mroku,
za to, że dni moje tęczą malujesz.
Dziś Mamo z całego serca Ci dziękuję!”

Piosenka dla wszystkich mamuś od dzieci gr.III !
11-05-2020

Drodzy Rodzice!

W związku z informacją uzyskaną z Referatu Edukacji Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zawiadamiam, że Przedszkole Samorządowe nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim , dla którego organem prowadzącym jest Miasto Piotrków Trybunalski zostanie ponownie uruchomione w reżimie sanitarnym 14.05.2020r. Proszę o zapoznanie się z dokumentami załączonymi poniżej, które zostaną przesłane także do Państwa drogą mailową
Dyrektor przedszkola - Bożena Gal
9 maja obchodzimy Dzień Europy , w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. Tego dnia przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. W swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r. Robert Schuman (ówczesny francuski minister spraw zagranicznych) zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny.
Jego pomysł polegał na utworzeniu ponadnarodowej instytucji europejskiej sprawującej zarząd nad całą produkcją węgla i stali. Traktat powołujący do życia tę instytucję podpisano już w rok później. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.
Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 5 ogłasza postępowanie uzupełniające w naborze do przedszkola na rok szkolny 2020/2021.
Rekrutacja prowadzona będzie na następujące wolne miejsca:
rocznik 2014 - 12 miejsc
rocznik 2015 - 6 miejsc
rocznik 2016 - 2 miejsca
rocznik 2017 – 7 miejsc
       W ramach rocznika 2014 i 2015 znajdują się miejsca w PRZEDSZKOLU oraz bezpłatnej ZERÓWCE 5-godzinnej (mającej siedzibę w budynku Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Próchnika 8/12).
Dokumenty rekrutacyjne do pobrania w PS 5 lub na stronie: www.przedszkole5.piotrkow.pl w zakładce „DLA RODZICÓW” - REKRUTACJA.
Postępowanie rekrutacyjne uzupełniające prowadzone jest w dniach od 04.05.2020 r. do 15.05.2020 r.
Wniosek wraz z załącznikami można przesłać e-puapem lub e-mailem lub wrzucić do skrzynki pocztowej na ogrodzeniu PS 5 czy skrzynki w Przedszkolu.

 
Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. 
Drodzy Rodzice – Opiekunowie Informuję, iż w dniu dzisiejszym Rząd RP podjął decyzję o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych na terenie całej Polski do 26 kwietnia 2020

Aktualne zasady i ograniczenia z Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej
06-04-2020

Ten czas...

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei,
czas odradzania się wiary w drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
Niech Zmartwychwstanie , które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

Poniedziałek 13 lipca 2020

Radomiła, Joel, Ernest, Eugeniusz, Małgorzata, Trofima, Sara, Jakub, Ezdrasz

Ankieta

Czy twoje dziecko ma własny telefon komórkowy?Zobacz wyniki