18-10-2017

Jaki to instrument?

Jesienne spotkanie i jesienne nastroje muzyczne obfitowały  radosnym humorem. Pan Mietek wraz z przyjacielem  prezentowali kolejne instrumenty i zachęcali dzieci do zabawy muzyką.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazane dary dla podopiecznych schroniska oraz  mamie Frania i Adasia za pomoc przy wypakowywaniu karmy.
Zachęcamy do mądrej adopcji!  Psy i   koty  czekają na nowych, kochających właścicieli.
Kochani ! Zbliża się Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt.  Nie tylko naszych milusińskich ale także tych , które bardzo chciałyby mieć swój ciepły kąt i  miłych właścicieli.Jeśli jesteśmy gotowi na nowego członka rodziny ZAADOPTUJMY MĄDRZE PSA LUB KOTA. Jeśli nie to POMÓŻMY!
Już nie raz nasi  rodzice, dzieci, dziadkowie i bliscy  pokazali ,że wspólnie można coś fajnego zoorganizować.Zachęcamy  do zbiórki karmy suchej i mokrej oraz starych koców , które ogrzeją zwierzęta zimą.
Można ją dostarczyć  do naszego przedszkola do 4.10.2017r. i później :-) Za wszelką pomoc ogromnie dziękujemy!
DARY ZOSTANĄ ZAWIEZIONE WE WTOREK 10.10.2017R.

ZAADOPTUJ MĄDRZE PSA LUB KOTA!
www.schronisko-piotrkow.pl

"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował" - Derek Bruce
"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings
"Za pieniądze możesz kupić psa, ale nie machanie jego ogona" – Anonim
 "Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest "Dla psa jego pan jest Napoleonem. Stąd się bierze nieustająca popularność psów" - Aldous Huxley
"Kot nadaje domowi duszę". Clebert
"Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności". Daniel Defoe
"Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa". V. M. Hugo
"Czas spędzony z kotami nigdy nie jest czasem straconym". Colette
"Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy". Colette
23-09-2017

Pierwszy koncert

To dzieci dzisiaj grały "Pierwsze skrzypce"- jak widać po wakacyjnym odpoczynku kazdy jest pełen  zapału do poznawania nowych wyzwań muzycznych z panem Mietkiem i panią Małgosią:-)
Witamy po wakacjach nowych i starszych przedszkolaków. Zapraszamy już 1 września i życzymu samych radosnych dni.
  • Oddziały przedszkolne na ul.K.Wielkiego zapraszamy wg zadeklarowanych godzin.
  • Oddział  ,,0" w budynku na ul. Próchnika 8/12-  rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 10.00.
Pożyteczne rady dla maluszków:-   do poczytania link
Co przynieść pierwszego dnia dla maluszka do Gr.I ?
-ubranko na zmianę w worku
-piżamkę do spania
-obuwie na zmianę w worku
-ukochaną przytulankę
-dobry humor :-)
Kochane przedszkolaki ! Życzymy  wam wspaniałych wakacji, nowych kolegów i koleżanek, pięknych przygód i bezpiecznego powrotu do przedszkola. Do zobaczenia !
Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego dla wielu przedszkolaków to po prostu przerwa wakacyjna. Ale dla dzieci z grupy V i kilkoro z grupy IV to pożegnanie z przedszkolem i znak by od września pójść do szkoły.

-"Kończycie swój pierwszy etap edukacji i wkraczacie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. W waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny: zabawa, uśmiech, zadowolenie  nawet z małych sukcesów.
 To, czego nauczyliście się w przedszkolu to pierwszy bagaż doświadczeń na całe  życie: pierwsza książka, pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza ocena waszej pracy. To niezatarte wspomnienia waszego dzieciństwa, ważne a może nawet najważniejsze.
 Jako nauczycielki jesteśmy więc dumne, że mogłyśmy w tym uczestniczyć. Życząc powodzenia w szkole, życzymy  Wam abyście pozostały takie jakie jesteście.”

Wiecej zdjęć na stronach grupy:-)

07-06-2017

Wakacyjny bagaż

To już ostatnia filharmonia w tym roku przedszkolnym. Żegnamy się pamiętając o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych przygód ale też o dobrej zabawie i wypoczynku. Co spakujemy do walizek?  Jak będziemy rozmawiać ze spotkanymi zwierzętami?  Ćwiczenia oddechowe na Dzikim Zachodzie oraz jazda na dzikim koniu - to tylko niektóre umiejętności zdobyte dzisiaj podczas zabawy z muzyką.
Rano po śniadaniu przyszedł nasz  instruktor tańca pan Maciek i zaprosił dzieci do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda sprzyjała , dobry humor i chęć do zabawy także. Więc, na co czekać? Konkursy, zawody, tańce i hulanki to to , co dzieci uwielbiają najbardziej.
A po południu dzieci z grupy V poszły na Rynek Trybunalski do restouracji Krochmal na lody , zafundowane przez rodziców. Przy okazji zostały obdarowane balonowymi zwierzakami.

Dzień Dziecka to ważny dzień dla dzieci i dla dorosłych. W naszym przedszkolu dbamy by w tym dniu dzieci były szczęśliwe i na nudę nie narzekały. A więc od wtorku  się dzieje  , oj dzieje!
Dzisiaj po śniadaniu dzieci z grup IV i V poszły na Uniwersytet Jana Kochanowskiego  na przedstawienie pod tytułem "Czerwony Kapturek" w wykonaniu studentek II roku . Profesjonalne przygotowanie i bogata sceneria zachwyciły dzieci, co okazały gromkimi brawami .Dziękujemy za zaproszenie dr Oldze Zalas -Zameckiej . Po przedstawieniu dzieci z grupy IV zostały zaproszone przez nauczycielki na lody do "Migdała" a dzieci z grupy V spotkały się z czworonogami na boisku uniwersyteckim.
Po południu nasze przedszkole odwiedził prawdziwy Cyrk.

Piątek 20 paździenika 2017

Budzisława, Irena, Wendelin, Apollo, Witalis, Aurora

Czy Twoje dziecko posługuje się komputerem?

Zobacz wyniki