Dzisiaj przyjechali do nas goście z mobilnym planetarium aż z Radomia. Zarówno młodszym i starszym przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia. Przygody niedzwiedzia polarnego , jak też podróżowanie po kolejnych planetach statkiem kosmicznym z kartonu bardzo przypadły dzieciom do gustu. Rozwijały ich wyobraźnię, wiedzę i motywowały do poszukiwań tej wiedzy.
W związku ze zbiżającym się 17 lutego Światowym Dniem Kota w naszym przedszkolu zbieramy suchą i mokrą karmę dla podopiecznych fundacji "Kocia Mama". Akcja ma na celu nie tylko pomoc dla bezdomnych milusińskich ale ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.
Zachęcamy do przynoszenie darów do przedszkola .
Za okazane wsparcie i serce ogromnie dziękujemy!
Na wesoło:-)
"Kot nadaje domowi duszę."- Clebert
"Nie ma przeciętnych kotów." - Colette
"Lubię koty. Nie można nimi rządzić". - Lilian Jackson Braun
"Najmarniejszy kot jest arcydziełem". - Leonardo da Vinci
"Mylić się jest ludzkie, mruczeć – kocie". -Robert Byrne
"Psy mają swoich panów, koty – służących". - Rita Moe Brown
"Kot ma zbyt wielką duszę, by nie mieć serca". -Ernest Menaul
"Panu Bogu nic się nie udało, z wyjątkiem kotów." - Wiesława Szymborska
"Kot jest domowy na tyle, na ile mu to odpowiada." - Saki
09-02-2023

Dzień Pizzy

9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji w grupach odbyły się  zajęcia o tej tematyce. Dzieci zapoznały się z historią pizzy, rozwiązywały zadania na tablicy multimedialnej, układały swoje kompozycje ze składników, liczyły, kodowały, porównywały. Po południu starsze grupy III i V  uczestniczyły w wycieczce do prawdziwej pizzeri, gdzie mogły obserwować jak powstaje pizza, zamówić swoją ulubioną i ją zjeść. Było pysznie i ciekawie. Spacer i ćwiczenia oddechowe na świeżym  powietrzu uwieńczyły dzisiejszy dzień:-)

Zapraszamy także do galerii gr.I
05-02-2023

Muzyczne spotkanie

Karnawałowo w  rytmie rock and roll - to kolejne spotkanie  z panem Witkiem. Zgadywanki muzyczne, gra na gitarze elektrycznej oraz karnawałowe szaleństwo bardzo podobały się dzieciom. Przedszkolaki z  chęcią uczestniczyły we wszystkich  proponowanych zabawach i występach. Poznały budowę i dzwięki gitary elektrycznej, klaskały, tupały w rytm muzyki a przede wszystkim dobrze się bawiły.
Serdecznie zapraszamy na  zebrania semestralne  z rodzicami.
Spotkania w poszczególnych grupach odbędą sie w dniach;
Grupa I, III, IV    -  7 luty( wtorek)  godzina 16.00
Grupa V    - 8 luty (środa) godzina 16.00
Grupa II     -  9 luty ( czwartek) godzina 16.00
Grupa VI   - 15 luty ( środa) godzina 15.00
Dzisiaj dzieci z grupy III, IV i V miały przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu w MOK pod tytułem "Kot w butach" . Przedszkolaki mogły podziwiać zarówno wspaniałą grę aktorską,  jak też kolorowe kukiełki i scenografię. Wpatrzone z uwagą buzie najmłodszych śledziły kolejne losy Młynarczyka i jego przebiegłego kota. Na koniec nagrodziły aktorów gromkimi oklaskami.
I tak się stało. Tańce, hulanki, konkursy, zdjęcia, sztuczny śnieg, karmienie rekina,  limbo, konfeti to tylko niektóre atrakcje, które towarzyszyły dzisiaj naszym przedszkolakom. Przepiękne stroje dopełniały całość a radość i uśmiech widniały na twarzyczkach dzieci. Zabawa odbyła się przy pięknej zimowej scenerii, którą wykonały nauczycielki. A urocza prowadząca o imieniu Elza przesyłała swą pozytywną energię dzieciom. Po południu dzieci miały możliwość kontynuowania zabawy z nauczycielkami.To był naprawdę aktywny dzień!
Dnia 10.01.2023 roku (wtorek) odbędzie się  Bal Karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu  fotograf wykona także profesjonalną sesję zdjęciową dzieci. Zdjęcia indywidualne i grupowe bedzie można zakupić w cenie 47 złotych za zestaw.
Zapraszamy wszystkich superbohaterów, księżniczki, wróżki, zwierzaki wraz z dobrym humorem na tańce, konkursy, wygibasy i słodki poczęstunek:-)
27-12-2022

WAŻNY KOMUNIKAT!

Drodzy rodzice!
W związku z rozstrzygnięciem postępowania prowdzonego w trybie przetargu nieograniczonego na  " Prowadzenie bankowej obsługi budżetu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i jednostek działających w formie jednostek budżetowych i instytucji kultury" informujemy, iż bankowa obsługa Miasta w okresie od 01.01.2023 do 31.12.2026 roku, będzie prowadzona przez Santander bank Polska S.A.

Od stycznia 2023 roku zmienia się numer rachunku bankowego, na który będą dokonywane wpłaty za przedszkole !
Nowy numer konta  16 1090 2590 0000 0001 5217 3309

Od
2 stycznia 2023 roku zmienią się także dniowa stawka żywieniowa w przedszkolu z 10 na 11 złotych.
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Dyrektor oraz pracownicy PS 5 składają najserdeczniejsze życzenia by  święta były dla wszystkich wspaniałym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego. Życzymy, aby każda chwila upłynęła w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu osób. A Nowy  Rok niech będzie czasem, w którym spełnią się życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole i najskrytrze marzenia noszone w głebi serca.

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr