Dzisiaj wszystkie dzieci są szczęśliwe! Odwiedził je Mikołaj z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Oddziału Terenowego w Piotrkowie Trybunalskim. Zanim jednak wręczył przedszkolakom prezenty za dobre zachowanie przeprowadził wraz z policjantami pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze i podarował dzieciom odblaski, które są tak ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym i o zmierzchu. Każda grupa podziękowała pięknymi wierszami i piosenkami o Mikołaju.
To jednak nie wszystkie atrakcje dzisiejszego dnia. Grupy starsze odwiedziły dzisiaj MOK i uczestniczyły w przedstawieniu mikołajkowym , gdzie  również spotkały Mikołaja, zaś grupa II była w kinie. Na koniec okazało się, że pod przedszkolną choinką czekały kolejne prezenty dla dzieci, które wręczała osobiście pani dyrektor.
Pracowity ten staruszek:-)
We wtorek 29 listopada  dzieci z grupy III , IV i V uczestniczyły w wycieczce do Urzędu Pocztowego. Przedszkolaki poznały zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu i jak trudna jest praca listonosza. Zobaczyły, gdzie wysyła się listy a gdzie paczki.  Miały również okazję wysłać swoje listy do Świętego Mikołaja. Teraz czekają z nadzieją,  że wszystkie ich prośby  Mikołaj zdąży zrealizować:-)
Wycieczka grupy VI -link
25 listopada odbyła się  audycja muzyczna w PSM I i II stopnia  pt." Spotkanie z panem fortepianem'. W trakcie audycji dzieci wysłuchały utwory grane na fortepianie, śpiewane przez absolwentów  szkoły. Spotkanie prowadziła nauczycielka  pani  Magdalena Chmielewska. Dzieci przedszkolne mogły  osobiście zagrać na fortepianie oaz  instrumentach perkusyjnych i werblu. Koncert wniósł wiele pozytywnych wrażeń dla dzieci i zaciekawił poznawczo. Może wśród nich znajdą się przyszli mali artyści?
23 listopada w naszym przedszkolu odbyła się V edycja konkursu patriotycznego pt."Moja Mała Ojczyzna". W konkursie wzięło udział jedenaście przedszkoli samorządowych z naszego miasta.
Celem konkursu było:
- poszerzenie wiedzy o historii Piotrkowa Trybunalskiego,
- kształtowanie właściwego stosunku do swojej miejscowości, przywiązania do rodzinnych stron,
- rozpoznawanie i lokalizowanie charakterystycznych obiektów miasta.
Konkurs składał się  z dwóch części: prezentacji prac plastycznych pt. ,,Najciekawsze miejsce w moim mieście" oraz quizu z wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim. Wszyscy mali zawodnicy spisali się na szóstkę i udowodnili, że dużo wiedzą o swoim mieście. Na wszystkich czekały nagrody oraz słodki poczęstunek.
20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach Dziecka. Jest to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Pamiętamy o tych dzieciach, których prawa nie są respektowane. Dlatego,  w tym roku przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji!
W całym przedszkolu odbyły się dzisiaj pogadanki, prelekcje, prezentacje na temat praw dzieci , nie zabrakło zabawy i koloru niebieskiego jako symbolu  solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.
18-11-2022

Swędzący problem

Drodzy Rodzice !
Dyrektor przedszkola na podstawie obowiązujących procedur w przypadku stwierdzenia wszawicy w przedszkolu oraz po otrzymaniu informacji o braku jakichkolwiek działań przez rodziców/opiekunów prawnych w przeprowadzeniu kuracji, zawiadamia ośrodek pomocy społecznej o konieczności wzmożenia nadzoru nad realizacją funkcji opiekuńczych przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka.

Proszę o natychmiastowe zgłaszanie do wychowawców lub dyrektora informacji dotyczącej pojawienia się objawów zakażenia wszawicą.
Dzisiaj odbyło sie kolejne  spotkanie z filharmonią  ,,Spróbuj zagrać z nami" . Pani Bożena pięknie zagrała na  skrzypcach. Przedszkolaki zaś wczuwając się w nastroje naśladowały jazdę konno, okrzyk Indian, słuchały muzyki i odgadywały ,,zwierzęta" ukryte w skrzypcach. Spotkanie z muzyką  to to, co dzieci bardzo lubią i z niecierpliwością czekają na następne.
11 listopada to bardzo ważna data dla małych i dużych Polaków. Obchodzimy w tym dniu urodziny naszej nowo narodzonej ojczyzny, która w 1918 roku po 123 latach nieistnienia na mapie odzyskała niepodległość. Dlatego, przedszkolaki wraz z całym personelem PS 5 równo o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewały Hymn Polski. Włączając się tym samym do akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. W tym roku postanowiły w prezencie odśpiewać jeszcze inne pieśni i piosenki o charakterze patriotycznym np. „Przybyli Ułani pod okienko”, „Maszerują strzelcy”, „Pierwsza piechota”, „Każdy ma swoją ojczyznę”itp. Nie zabrakło akcentu i solidarności z Ukrainą, która o tą niepodległość z wszystkich sił walczy. Jesteśmy z nimi myślą i sercem.
Jak co roku Przedszkole Samorządowe nr 19 organizuje Festiwal "Jesień w wierszu i piosence". W tym roku nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy III.
Daria i  Aleksander  przepięknie reprezentowali naszą placówkę i zaśpiewali piosenkę pt. ,,Malowała jesień", za którą otrzymali wspaniałe nagrody.
Więcej zdjęć na stronie epiotrkow poniżej
W naszym przedszkolu w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Angielski jest fun-tastyczny" odbył się jesienny konkurs pt. "Dyniowe dekoracje". Dzieci wraz z rodzicami przygotowały pięknie ozdobione dynie. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, a ilość przyniesionych prac była naprawdę ogromna. Dzieci przygotowały ciekawe i ambitne prace, za które zostały nagrodzone upominkami i dyplomami.
Jury nie miało łatwego zadania lecz konkurs rządzi się swoimi prawami i w konkursie przyznano:
1.miejsce- Lena Purgał gr. V
2. miejsce- Nikola Molenda gr. IV
3. miejsce- Mieszko Marchwiński- uhonorowany z gr. III. Były także wyróżnienia, które powędrowały do: Leny Iskry(gr. IV), Zosi Pycińskiej(gr. III), Oliwii Dawidowicz(gr. I) oraz Ali Golanowskiej(gr. II).
Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne dynie, które zdobiły korytarz naszego przedszkola.

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy