W naszym przedszkolu w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Angielski jest fun-tastyczny" odbył się jesienny konkurs pt. "Dyniowe dekoracje". Dzieci wraz z rodzicami przygotowały pięknie ozdobione dynie. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, a ilość przyniesionych prac była naprawdę ogromna. Dzieci przygotowały ciekawe i ambitne prace, za które zostały nagrodzone upominkami i dyplomami.
Jury nie miało łatwego zadania lecz konkurs rządzi się swoimi prawami i w konkursie przyznano:
1.miejsce- Lena Purgał gr. V
2. miejsce- Nikola Molenda gr. IV
3. miejsce- Mieszko Marchwiński- uhonorowany z gr. III. Były także wyróżnienia, które powędrowały do: Leny Iskry(gr. IV), Zosi Pycińskiej(gr. III), Oliwii Dawidowicz(gr. I) oraz Ali Golanowskiej(gr. II).
Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne dynie, które zdobiły korytarz naszego przedszkola.
Chociaż jeszcze jesteśmy mali historię naszego kraju poznajemy. Może nie rozumiemy wszystkiego, lecz zadajemy pytania i jesteśmy dociekliwi. Poznajemy pieśni narodowe, naszą najbliższą okolicę, nasze miasto, zabytki. Dlatego, co roku bierzemy udział w akcji MEiN „Szkoła pamięta”, ponieważ wszystko zaczyna się w przedszkolu. Symboliczny znicz od dzieci i rozmowa z nauczycielem to początki edukacji patriotycznej  przedszkolaków.
Dziś w naszym przedszkolu odbył się bal Pani Jesieni. W tym dniu wszystkie dzieci miały przepiękne, jesienne stroje. I nie tylko dzieci ;) Był to dzień bardzo kolorowy. Towarzyszyły nam ulubione piosenki dzieci, Siguma, bańki mydlane, w starszych grupach także konkursy :) Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przepiękne stroje dzieci.
Więcej zdjęć w galeriach poszczególnych grup.
19-10-2022

Bawmy się...

Dzisiejszy koncert filharmonii wprowadził nas w prawdziwy kubański nastrój. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy a nawet poznaliśmy kilka hiszpańskich słów m.in. agua - woda oraz hola - cześć. Wiemy też jak nazywa się stolica Kuby- Hawana.  Tancerze byli świetni i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzą
15-10-2022

Zaproszenie:-)

Drodzy rodzice !
Dnia 21 października (piątek) w naszym przedszkolu odbędzie się ,,Bal Pani Jesieni".  Tańce, zabawy oraz konkursy będą towarzyszyły dzieciom w tym dniu.
Prosimy, aby dzieci były  przebrane w stroje o temetyce jesiennej. Kreatywność rodziców w tej kwesti zostanie sowicie wynagrodzona uśmiechem i wielkimi przytulasami dzieci.
15-10-2022

#CodeWeek 2022

To już trzeci rok, kiedy nasze przedszkolake biorze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Ta inicjatywa promuje ciekawy i interesujący sposób programowania i umiejętności cyfrowych. Jak widać wiek nie ma tu żadnych ograniczeń, gdyż dzieci bardzo dobrze radzą sobie z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli. Polacy są w czołówce organizacji takich zajęć, spotkań i inicjatyw.
Zachecamy rodziców do zabawy - wirtualna mata do kodowania jest dostępna tutaj :-)  A może generator kodów? To nie tylko zabawa w kodowanie ale też nauka języków, kolorów, figur,  kolorowania a przede wszystkim  samodzielnego i logicznego myślenia. Miłej zabawy :-)
Fotorelacja aktywności dzieci umieszczona zostanie  w poszczególnych grupach.
Za okazane serce i wsparcie piotrkowskiego schroniska dla zwierząt. Jak co roku dzieci i rodzice wspaniale zaangażowali się w przedszkolną akcję zbiórki karmy dla bezdomnych  psów i kotów. Dary trafiły już na miejsce a dzieci otrzymały symboliczne upominki i odznaki.
,, Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada cicho na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy" (Haruki Murakami )
U dzieci należy kształcić zachowania proekologiczne - uczyć ich, że natura to dar, który niestety ludzie niszczą. Dlatego nasze przedszkolaki w dniu dzisiejszym  uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski". Zaczęliśmy od pobliskich terenów przedszkola, boiska, osiedla, parku a zebrane śmieci wyrzuciliśmy do specjalnych koszy segregujących odpady.
29-09-2022

Witamy, Witamy

Nareszcie! Spotkanie z panem Witkiem i panią Małgosią na żywo. Dzieci zadowolone typowały panie do nauki gry na kontrabasie a same "wygrywały" znane utwory przy małej pomocy kontrabasisty. Nie zabrakło także śpiewu i tańca a u dzieci uśmiechu na twarzy. Dziękujemy i wyczekujemy następnego koncertu :-)

Środa 24 kwietnia 2024