W naszym przedszkolu odbyła się Spartakiada Przedszkolaka, której organizatorem była Rada Osiedla „PIASTOWSKIE”. Ze względu na ograniczenia wynikające z zagrożenia epidemiologicznego oraz w trosce o bezpieczeństwo uczestników zawody odbyły się indywidualnie w grupach. Dzieci rywalizowały ze sobą w 7 konkurencjach. Zabawa była świetna:-)
Kolejna edycja konkursu Moja Mała Ojczyzna organizowana przez nasze przedszkole, która promuje wartości  patriotyczne odbyła się w tym roku online. Jak co roku grupą inaugurującą były dzieci z grupy IV - w swojej krótkiej inscenizacji muzycznej i recytatorskiej wzruszyły do łez. Zaproszene do konkursu dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli również wykazały wielki profesjonalizm i piękne podejście do swoich muzycznych występów. Oczywiście wszyscy zostali nagrodzeni za wspaniały występ a ich starania przedstawione naszym dzieciom w przedszkolu i nagrodzone gromkimi brawami.
Bardzo dziękujemy za udział i tak wspaniałe emocje. Zapraszamy za rok!
Kolejny rok i akcja MEN "Szkoła do hymnu" to wspólne odśpiewanie w jednym dniu przez przedszkolaki "Mazurka Dąbrowskiego". Towarzyszą temu wydarzeniu ogromne emocje zarówno u dzieci jak i nauczycielek.
Jak co roku nasze przedszkole zgłosiło  się do udziału w inicjatywie  MEN , której celem  jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.  Kulminację tych aktywności zaplanowano na ostatni tydzień  przed 1 listopada. Niestety ze wzgledu na sytuację epidemiologiczną nie możemy wychodzić z naszymi przedszkolakami na miasto. Z pomocą wyszli nam rodzice i robili zdjęcia swoich pociech w ważnych miejscach naszego miasta. Nauczycielki zaś zaprosiły dzieci na wirtualny spacer po naszym mieście .

Dziękujemy za włączenie się do akcji i przysłane zdjęcia:-)
20-10-2020

Dzień Krajobrazu

"Jesienne drzewa kolorami się mienią.
Brązem, pomarańczem żółcią i czerwienią.
Moje drzewo kolorów będzie też mieć wiele.
Ich liście jak chmurki wokół pnia przykleję
I będę miał własne drzewo prześliczne
Jesienne, kolorowe po prostu magiczne"
11-10-2020

#CodeWeek2020

Rozpoczeliśmy przygodę w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania! Nasze przedszkole dołaczyło do tej inicjatywy i przez cały tydzień dzieci będą  bawić się , uczyć kodów, rozpoznawać je w otoczeniu, tworzyć własne :-) Oczywiście na tym nie poprzestaniemy i będziemy kontunuować tą przygodę  przez cały rok:-)
Nasze działania  na  #codeweek2020 w zakładkach poszczególnych grup !!! Zapraszamy !
Kochani Rodzice i Dzieciaczki!
Jak co roku nasze przedszkole pomaga i zbiera karmę dla zwierząt z piotrkowskiego schroniska. Zbiórka będzie trwała od
28.09.2020  (poniedziałek)  do 9.10.2020 (piątek) czyli dwa tygodnie. Prosimy o suchą karmę, puszki a także stare koce na zimowe przetrwanie zwierząt.
Dary zostawiamy w przedsionku wejścia do przedszkola  w pudełku do tego przygotowanym.
Z całego serca dziękujemy za udział w akcji i okazane wsparcie. Razem możemy więcej  !

A może adopcja biednego zwierzaka i przyjaciela :-) link do piotrkowskiego  schroniska

Informujemy rodziców i dzieci , iż rozpoczecie roku szkolnego 2020/2021 rozpoczynamy 1 września 2020 wg zadeklarowanych godzin w   reżimie sanitarnym i wg procedur MEN, GIS, MZ

Kochani!
Ten  rok przedszkolny przyniósł nam wiele niespodzianek, czasem radosnych , czasem trudnych. Nowe doświadczenia, które nabyliście przydadzą się  w przyszłości. Tym z was , którzy pożegnali się z nami i od września zaczynają swą pierwszą przygodę ze szkołą - życzymy wspaniałych osiągnięć , motywacji i radości z czerpania wiedzy. Ale to za dwa miesiące! Teraz cieszcie się słońcem, przyrodą,  pięknem naszej ojczyzny i pamiętajcie o  zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.
        Dziękujemy rodzicom za wspaniałą współpracę  i ogromny wkład podczas zdalnej edukacji. Do  zobaczenia:-)
16-06-2020

Dyżur wakacyjny

Przypominamy , iż dyżur wakcyjny w tym roku  przewidziany jest  na okres od 01. 07.2020 roku  do 31. 07. 2020 roku.

Nadal obowiązują wytyczne MEN, MZ  i GIS odnośnie przestrzegania rezimu sanitarnego.
Główne zmiany dotyczą m.in. zwiększenia liczebności grupy z 12 do 16 dzieci oraz zmniejszenia z 4 do 3 metrów kw. minimalnej przestrzeni do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali.

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon