23-09-2019

Zatrzymać lato!

Jak co roku piotrkowskie przedszkolaki próbowały zatrzymać lato. Tegorocznym hasłem  było "Grzybobranie", stąd wspaniałe dekoracje i przebrania nawiązujące właśnie do leśnych grzybów. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy IV wraz z nauczycielką Patrycją a organizatorami był MOK i Przedszkole Samorządowe nr 16.

naszemiasto.pl
W naszym przedszkolu obchodziliśmy dzisiaj  święto przedszkolaków. Przypomnieliśmy sobie  prawa dziecka i podpisane na początku roku kodeksy grupowe, robiliśmy quizy, zawody sportowe, zabawy przy muzyce, wręczaliśmy nagrody i niespodzianki a na koniec każdy przedszkolak otrzymał  dyplom :-) Zabawy trwały cały dzień a towarzyły im najważniejsze tego dnia : uśmiech i szczęście dzieci:-)

Krótka historia tego święta :-)
Inicjatywa Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Święto zostało ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013. Podczas pierwszych obchodów w 2010 roku, które odbyły się w Łodzi, dzieciaki, podczas festynu, posadziły w parku pamiątkowe dęby i razem w władzami miasta wypuściły do nieba baloniki z marzeniami. Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn, który zna większość podopiecznych przedszkoli w Polsce.

19-09-2019

Zdrowo i Sportowo

Nasze przedszkole bierze udział w akcji "Zdrowo i Sportowo", która ma na celu zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego stylu życia.
zdrowoisportowo.edu.pl
Pan Witek i pani Małgosia zabrali nas w muzyczną  podróż do Krakowa -  miasta tańca krakowiaka, do Warszawy stolicy Polski , tańca mazurka oraz do Torunia - piernikowego miasta i tańców oberka oraz kujawiaka. Dzieci poznawały proste kroki oraz  układy taneczne, śpiewały  świetnie się przy tym bawiąc. Przygrywała nam pani Małgosia na pianinie a  pani Ala na skrzypcach.
Jak co roku nasza placówka zbiera karmę ;suchą i mokrą (w puszkach ) oraz stare koce dla piotrkowskich  podopiecznych schroniska dla zwierząt. Prosimy o pomoc rodziców, opiekunów i dzieci o właczenie się do akcji.
Karmę zbieramy do 10 października w przygotowanym pojemniku na holu, póżniej zawozimy do schroniska.

Już po raz drugi grupa III bierze udział w Miedzynarodowym projekcie edukacyjnym Piękna Nasza Polska Cała. Przez cały rok będziemy ( w zakładce grupy III i nie tylko)  relacjonować postępy z wykonywanych zadań.
Zapraszamy dzieci z grupy VI (oddział przy SP nr 10)  na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020  w poniedziałek  2 września o godzinie 9.00. Pozostałe dzieci z grup I, II, III, IV, V zapraszamy także w poniedziałek według zadeklarowanych godzin;-)
Kochane przedszkolaki - czas naładować baterie i odpocząć. Życzymy wam wspaniałego wypoczynku z rodzicami, bezpecznego powrotu 2 września do przedszkola z uśmiechem na twarzy:-)
Jak co roku dyrektor  piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji -pan   Leszek Heizel udostepnia naszej placówce sprzęt do zabaw i ćwiczeń na świeżym powietrzu jako przedłużenie dnia dziecka. Skakańce, tory przeszkód, namioty, zabawy z chusta i na placu zabaw oraz  tańce przy muzyce są uwieńczeniem tego dnia.
Wkrótce więcej zdjęć:-)
Dzieci z grupy III wraz z nauczycielką panią Patrycją reprezentowały nasze przedszkole w kolejnym Festiwalu Twórczości Przedszkolnej organizowanym co roku przez Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Dzieci Uzdolnionych Artystycznie "Busola". Inscenizacja wierszy Wandy Chotomskiej  i występ muzyczno-taneczny doskonale przedstawił wiosenne nastroje.  Czekamy do jutra na ogłoszenie wyników i finałowy występ.
I...II miejsce wyczytane w naszej kieszeni:-)) Brawo i gratulacje!!!

e -piotrków

Czwartek 25 kwietnia 2024