29 września przypada  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji przedszkolaków odwiedził wyjątkowy gość, Pan Andrzej Hoffman - artysta malarz, który przeczytał dzieciom fragment niezwykłego opowiadania Barbary Gawryluk pt. "Dżok". Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały wzruszającej legendy o piesku ze schroniska. Następnie nasz gość narysował psa, a dzieci wypełniły jego postać kolorowymi karteczkami. Ten przepiękny portret pieska Dżoka można podziwiać w naszym przedszkolu. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!
26-09-2023

Edukacja bajeczna

26 września dzieci z grupy II i V wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na spektakl Teatru Promyk pt. "Tajemnica leśnych przyjaciół". Dzieciom bardzo podobali się główni bohaterowie i z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Nie zabrakło też zdjęcia z ogromnymi teatralnymi postaciami :)
To ogólnopolskie święto zostało uchwalone przez Sejm RP we wrześniu 2013 roku. Święto ma podkreślać ogromne znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne.  Dodatkowo dostarcza dzieciom okazji do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
 Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia dzieci, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają  odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Takich kreatywnych zabaw i zajęć nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Więcej zdjęć w poszczególnych grupach.
Z całego serca dziękujemy za ogromne zaangażowanie w głosowanie:-) Udało się , wygraliśmy! Będą kolejne elementy placu zabaw dla naszych podopiecznych :-)
Bez was kochani rodzice, dziadkowie, dzieci, wujkowie, ciocie, sąsiedzi, znajomi nie dalibyśmy rady. Jesteście wspaniali!

W związku ze zgłoszeniem naszego przedszkola do projektu Budżetu Obywatelskiego  2023  -  Edukacja na świeżym powietrzu - Utworzenie „Zielonej Klasy" przy Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim, zachęcamy i zapraszamy do głosowania na niego , które odbędzie się w  dniach 11-25 września.
23-08-2023

Serdecznie witamy!

Naszych przedszkolaków i ich Rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych przyjaźni. Już 1 września zapraszamy dzieci na pierwszy dzień zabawy w naszym przedszkolu według zadeklarowanych godzin , zaś grupę zerówkową przy ul. Próchnika 8/12  na godzinę 9.00. Wszystkim Milusińskim życzymy, aby czas spędzony w naszej placówce upłynął  na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką.
Wszystkim naszym wychowankom i Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z tej okazji życzymy wszystkim przedszkolakom bezpiecznych i  słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.
16-06-2023

Człowiek orkiestra

Zakończyliśmy muzyczny tydzień spotkaniem z panem Wiesławem Pyzalskim. Dzieci świetnie się bawiły i wiele nauczyły. Kolory, zasady bezpieczeństwa, przestrzeganie zasad higieny i oczywiście gra na instrumentach znanych dzieciom i tych nieznanych "Bum Bum Rurkach" czy dzwonkach muzycznych. A do tego wszystkiego dużo humoru i jeszcze więcej ruchu i muzyki.
Dziękujemy i zapraszamy jeszcze do nas !
Wspaniałe kolory, zabawy rytmiczno -muzyczne to niezawodny sposób pani Justyny na ciekawe warsztaty. Dzieci zachwycone i rozśpiewane. Wesoło i kolorowo powitały nadchodzące lato.
To już ostatni koncert w tym roku przedszkolnym. Tym razem podróżowaliśmy zwiedzając polskie wsie i miasta. Żegnamy się z panem Witkiem i jego gośćmi. Nie smucimy się, gdyż niedługo wakacje a po nich  znowu się spotkamy.

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon