Z Sokołowa Podlaskiego odwiedziło nas dzisiaj niezwykłe rodzeństwo surykatek. Przedszkolaki zdobyły  najważniejsze informacje o środowisku , w jakim żyją, odżywianiu i zwyczajach tych gryzoni. Miały też możliwość pogłaskania miękkiej sierści i obejrzenia ich z bliska. Pokaz bardzo się podobał dzieciom i z zaciekawieniem obserwowały figlujące rodzeństwo. Zadawały też pytania czy można takie zwierzę trzymać w domu, czym się żywi?
05-03-2023

Dziękujemy!

Drodzy Rodzice.
Informujemy, iż z zebranych pieniążków podczas kiermaszu Bożonarodzeniowego zakupione zostały 4 radioodtwarzacze, które posłużą nauczycielom oraz dzieciom podczas codziennej zabawy w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy za udział w kiermaszu.
DRODZY RODZICE ORAZ PRZYSZŁE PRZEDSZKOLAKI !!!
Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 15 Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 17 stycznia 2023 roku rekrutacja do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Miasto Piotrków Trybunalski rozpoczyna się 01 marca 2023 roku.

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać  tutaj https://przedszkole5.piotrkow.pl/rekrutacja-t106    oraz osobiście z placówki przedszkola.

P.o. Dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 5 ogłasza nabór na rok szkolny 2023/2024.
Rekrutacja prowadzona będzie na następujące wolne miejsca w przedszkolu:
Rocznik 2020 – 17 miejsc
Rocznik 2019 – 8 miejsc
Rocznik 2018– 7 miejsc
Rocznik 2017 – 2 miejsca

Ponadto posiadamy wolne miejsca w bezpłatnej zerówce 5-godzinnej – 11 miejsc, mającej siedzibę w budynku Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Próchnika 8/12.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w dniach 01.03– 22.03.2023 r.
Czy masz problemy wychowawcze? A może radzisz sobie dobrze ale chcesz poznać jak twoje oddziaływania wpływają na zachowanie i samodzielność dziecka? Te warsztaty skierowane są do dorosłych, którzy chcą lepiej poznać siebie, swoje dzieci i ich zachowanie.
"Na scenie ósemki" to II edycja konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków. Dzieci recytowały wiersze wspaniałęj  pisarki Marii Konopnickiej. Nasze przedszkole reprezentowały Nikola i Lenka z grupy V recytujac wiersze " Zmarzlak" i "Zima zła". Trema przed pierwszym publicznym występem nieco onieśmieliła dziewczynki ale wyszły na scenę i odegrały swoje role. Dyplomy i drobne upominki nagrodziły ich wysiłki. Zapraszamy na dni otwarte do SP 8.
Elektryczna perkusja zawitała w naszym przedszkolu i wprowadziła niemałe zamieszanie. Dzieci próbowały grać na niej oraz  zgadywały jaki instrument słyszą, gdyż perkusja wydobywała inne dziwne dzwięki. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali i jak zwykle dobrze się bawili.
19-02-2023

Drodzy Rodzice!
Dnia 31 marca (piątek) w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz obchodów Światowego Dnia Książki dla Dzieci odbędzie się w naszym przedszkolu spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Stępień – autorką książek dla dzieci i dorosłych pochodzącą z Radomska.
Książki te poruszają wątki związane z takimi wartościami jak ekologia, przyjaźń, integracja, wiara we własne możliwości, piękno przyrody ojczystej. W tym dniu, w naszym przedszkolu dzieci będą mogły zakupić pozycje książkowe autorki, które wzbogacą dziecięce biblioteczki, a także mogą być pięknym, wartościowym prezentem dla najbliższych.
Koszt książeczek w granicach 25-30 zł.
Zachęcamy i zapraszamy!
Bardzo dziękujemy za okazane serce i wsparcie piotrkowskiej fundacji Miasto Kotów. Jak co roku dzieci i rodzice wspaniale zaangażowali się w przedszkolną akcję zbiórki karmy oraz akcesoriów dla kotów. Dary trafiły już na miejsce a dzieci otrzymały symboliczne upominki i odznaki.
Dzisiaj odbyły się w przedszkolu  pierwsze warsztaty muzyczne prowadzone przez panią  Justynę Piesik-Kendrę. Dzieci poznały nieswornego "Smoka Obiboka" , który wprowadził je do gry na cymbałkach, zabaw rytmicznych z grzechtkami, dzwonkami. Obok krótkich rymowanek dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych w rytm klaskanego, uderzanego, wybijanego rytmu.  Zapytane przedszkolaki o opinie na temat zajęć jednogłośnie odpowiadały - super, fajne, świetne, jeszcze chcemy!  A wiec,  za miesiąc znowu się spotykamy i z niecierpliwością czekamy.
Dzisiaj przyjechali do nas goście z mobilnym planetarium aż z Radomia. Zarówno młodszym i starszym przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia. Przygody niedzwiedzia polarnego , jak też podróżowanie po kolejnych planetach statkiem kosmicznym z kartonu bardzo przypadły dzieciom do gustu. Rozwijały ich wyobraźnię, wiedzę i motywowały do poszukiwań tej wiedzy.

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy