Goście, goście czyli Cała Polska Czyta Dzieciom

W poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich odwiedziła nasze przedszkole i grupy starsze  poetka regionu piotrkowskiego pani Izabela Schyndel. Zapoznała dzieci z legendami piotrkowskimi swojego autorstwa („Diabły, czarty i czarownice: legendy o Piotrkowie” i „Nad Strawą i Pilicą: legendy regionu piotrkowskiego”), np. o powstaniu jeziora Bugaj, o diabłach z rogami i kopytami, które w mieście Piotrkowie babie na pomoc przyszły, a także o początkach miejscowości naszego regionu jak Bąkowa Góra czy Moszczenica.

Tymczasem młodsze przedszkolaki przyniosły ze sobą swoje ulubione książeczki i z radością opowiadały o nich swoim kolegom. Dzieci zapoznały się z etapami powstawania książki, dowiedziały się, że należy je szanować i o nie dbać. Dzięki różnym zabawom i quizom sprawdziły swoją wiedzę o bohaterach najpopularniejszych bajek.W grupie I gościliściliśmy mamę Majki , która wraz z panią Ewą czytały wiersze dla najmłodszych.
Dziękujemy przybyłym gościom i zapraszamy ponownie:-)
A gdzie można kupić książkę? Oczywiście w księgarni. A więc idziemy na wycieczkę:-)