Przedszkole Samorządowe nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim

Przygoda z jezykiem angielskim

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =

Hello! Good Morning!”
Dzisiejszy  dzień  zaczęliśmy kąpielą  „Can You wash your hair? I can wash my hair” Chodźmy do łazienki – Let′s  go to the bathroom! Przypomnieliśmy sobie części ciała - hair - włosy, feet - stopy, face - twarz, knees - kolana, shoulders - ramiona, toes – palce u stóp, hands - dłonie, nose - nos.
Później spacerowaliśmy po wielkim domu i szukaliśmy m.in. zabawek (teddy – miś, dolly – lalka, car – samochód, train – pociąg, drum – bębenek, bag – torba, plane – samolot, ball – piłka, blocks - klocki). W kuchni spotkaliśmy tatę (daddy) i dzidziusia (baby), w sypialni mamę (mommy) a na poddaszu – siostrę (sister) i brata (brother), którzy bawili się w najlepsze!
Innego dnia zawitały do nas Quiet Critters, które wcale nie okazały się takie ciche i spokojne.Zabawy było z nimi mnóstwo!
Wskakiwały nam na głowy (heads), na uszy  (ears), ramionka, kolanka, stopy, a nawet na oczka (eyes), nos i palce (fingers)! Jednak najlepiej czuły się na naszych brzuszkach  (tummies)  
Żeby je nieco uspokoić postanowiliśmy podzielić je według kolorów – czerwone (red), zielone (green), niebieskie (blue), żółte (yellow), pomarańczowe (orange), różowe (pink), białe (white) i czarne (black).

Gdy już zasnęły, odwiedził nas Troll Strażnik Mostu ze swoją zwariowaną piosenką
„There once was a troll
Who guarded a bridge
wouldn’t let you pass
Until you did what he said
And His special request
went something like this
Stand up, Turn around and sit down”

Wstawaliśmy, obracaliśmy się i siadaliśmy coraz szybciej i szybciej, nie mieliśmy już siły – ale udało się, Troll przepuścił nas na drugą stronę mostu.

We like to sing in English!