#CodeWeek2020

Rozpoczeliśmy przygodę w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania! Nasze przedszkole dołaczyło do tej inicjatywy i przez cały tydzień dzieci będą  bawić się , uczyć kodów, rozpoznawać je w otoczeniu, tworzyć własne :-) Oczywiście na tym nie poprzestaniemy i będziemy kontunuować tą przygodę  przez cały rok:-)
Nasze działania  na  #codeweek2020 w zakładkach poszczególnych grup !!! Zapraszamy !
Nauka programowania  nie musi być ani trudna, ani nieciekawa, ani przeprowadzana wyłącznie w pracowni komputerowej . Ze względu na  korzyści edukacyjne dla dzieci jest  niezastąpiona w kształtowaniu miękkich kompetencji:
-rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia,
-zadaniowego podejścia do stawianych problemów,
- kreatywności,
-kształtowania umiejętności pracy w zespołach,
-szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań.
To stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii.
Zachęcamy również rodziców do zabawy z dziećmi  w domu i wykorzystania udostępnionych materiałów poniżej (wystarczy kliknąć:-)
Wiecej zdjęć i działań #codeweek2020 w panelach poszczególnych grup :-)