Jesienne muzykowanie

5 grudnia do naszego przedszkola po raz kolejny zawitał Pan Wiesław Pyzalski – „człowiek orkiestra”. Dlaczego Pan Wiesław nazywa siebie „człowiekiem orkiestrą”? A to, dlatego że potrafi on grać na kilku instrumentach jednocześnie! Tym razem muzyk przedstawił dzieciom koncert pt „Jesienne muzykowanie”. Wykonywał go na klasycznych instrumentach takich jak pianino czy gitara ale również na rzadko spotykanych w orkiestrze instrumentach – mini  pianinie zwanym melodyką, boom boom rurkach, kolorowych dzwoneczkach czy kazoobie kazbo (mini trąbka). Dzieci wysłuchały jesiennych piosenek, wyklaskiwały proste rytmy i pokazywały za pomocą umownych gestów gamę c-dur. Największym hitem była zagrana „Kaczka dziwaczka”, która porwała do zabawy wszystkie dzieci.